NOVÉ OTEVŘENÍ  KURZU

Každou středu 18:30 - 20:00 h. v malé tv Těrlicko naproti ZŠ.

Do kurzu se mohou přihlásit pokročilí i začátečníci, lehčí a těžší varianty cviků budou ukazovány.

Kurz začíná první lekcí zdarma a to 26.9. a dále oficiálně

od 3.10. - 19.12. 2018 (12 lekcí - 1500 Kč), náhradní lekce 9.1. (pro zrušení lekce kvůli nemoci v říjnu), 16. 1. náhradní lekce pro ty, které během kurzu chyběly, 

dále pokračování kurzu a otevření pro nové zájemce

od 9.1. - 27.3. 2019, náhradní lekce 3. 4., (12 + 1 lekcí - 1500 Kč)

pro pokračující je kurz do 10. 4.

(zdravotní cvičení většinou alespoň částečně hradí pojišťovny)

Počet míst v kurzu je omezen na 15 cvičenek kvůli korekci cvičících instruktorem.

Jednorázové dražší vstupné, tj. 150 Kč/lekce lze využít pouze pokud je místo na lekci a je možné v případě střídavých směn v práci (odpolední atd.).

Každá cvičenka má v rámci kurzu jednu náhradní lekci navíc. Tzn., že pokud budu chybět v prvním čtvrtletí, náhradní lekci si vyberu v tom dalším. Stejně tak v druhém čtvrtletí opět proběhne náhradní lekce a to 3.4. 2019. V případě, že budu nucena lekci zrušit já, proběhne náhradní a kurz se tak časově prodlužuje. Vždy lekce proběhne ve středu 18:30 - 20:00h.

O JAKÉ CVIČENÍ SE JEDNÁ?

Body&Mind nebo-li propojení těla s myslí je cvičení, které dává smysl. Jak to? Protože nemůžeme oddělovat mysl od těla, ale naopak je propojovat a tvořit souhru a spolupráci mezi nimi, tak aby nám bylo dobře. Navíc každý cvik je prováděn s velkou koncentrací a jeho účinek je přesně takový jaký naše tělo v dnešní době potřebuje. Zkrátka skladba cviků je pro FUNKČNOST našeho těla, pro jeho lepší pohybový rozsah a žádný ze cviků nemá zátěžový dopad na tělo. Ano, existují cvičení a sporty, které tělu z určitého úhlu pohledu prospívají, ale také ho zatěžují a mají určitý negativní dopad. Později se tento negativní dopad na těle projeví. Zdravotní cvičení je kompenzací, pokud jsme naše tělo vystavily nějaké takové zátěži, např. jednostrané a dlouhodobé anebo se naopak hýbeme málo a jsme v napěti jak stresovém, tak v pohybovém.

Kurz vás naučí správně držet posturu, stabilizuje celou páteř a posiluje hluboký stabilizační systém svalů, které mají za úkol optimální držení páteře. Často tuto úlohu přebírají svaly povrchové, které jsou tak přetížené a zkrácené, že se nám pak držení těla bortí, klouby trpí a celkově dochází k nerovnováze v těle, která se časem začne projevovat bolestí aj. potížemi nejen na úrovni svalů a šlach. Cvičení celkově posiluje svaly celého těla, které mají tendenci k ochabování a naopak relaxuje a protahuje ty, které se nám běžnou či jinou činností zkracují. Je to forma cvičení, která má za úkol zajišťovat zlepšení držení těla, tím odstranění bolestí páteře (včetně krční a bederní) a prodlužovat tak funkci kloubů. 

Cvičení bezesporu prodlužuje náš život, jeho kvalitu a rozsah pohybu nejen v těle, ale v návaznosti také v naší mysli. Není to žádná ezoterická teorie, pokud připustíme, že uvolněním zádových svalů se uvolní i emoční či psychické napětí. Zásadou Body&Mind je, že všechny cviky a vedené pohyby jsou tělu jen prospěšné a velmi záleží, JAK daný cvik provádíme, nejen po "technické" stránce, ale také po té emoční. Pokud cvičíme s radostí, s láskavostí k sobě a svému tělu, s chutí a vědomím, že nám to pomáhá a můžeme si tím velmi pomoci, tak tomu tak i bude. Vše je o nás a o našem nastavení si své reality.

Lekce jsou nastaveny tak, aby harmonizovaly tělo i mysl a kompenzovaly špatné držení těla, sedavé povolání nebo naopak zátěžové činnosti pro páteř. Cvičení Body&Mind je protistresové, tzn. že uvolňuje veškeré napětí v těle a tím i v naší mysli také pomoci relaxací a dechových cvičení na konci každé lekce. Učí, jak lépe cítit své tělo, vnímat a napojit se na jeho potřeby a to mnohem citlivěji než doposud umíme.

Forma cvičení: pomalá, stabilizační a relaxační

Délka lekce: 90 minut, od 18:30 - 20:00 h.

Kurz: 12 lekcí + 1 náhradní

Permanentka: 1500 Kč (nepřenosná, časově omezená)

Termín kurzu: každá středa od 3.10. do 27.3.,  náhradní 3.4. 2019

Místo: malá tělocvična Těrlicko naproti ZŠ

Počet klientů omezen na 15! Dotazy na emailu: nikolawlochova@seznam.cz

Insturktor cvičení (kurzu): Mgr. Nikol Wlochová - certifikovaná lektorka u FISAF společnosti akreditované u MŠMT ČR jako instruktor zdravotní tělesné výchovy.

Název cvičení: oficiální název cvičení je zdravotní tělesná výchova, ale kdysi se kurz i cvičení jmenovalo Body&Mind a já se k tomuto názvu opět vracím. Mám pocit, že kdysi se zdravotní cvičení pojímalo více a možná jenom z hlediska těla - tedy tady na západě, dnes i díky vědomostem o našem těle a mozku, o znalostech pocházejících s východu, kterým jsme dali prostor v našich životech, se opět propojuje tělo s myslí (duší) a výsledky dokazují účinky. Na svém kurzu tedy dávám prostor i naši mysli a duši, a proto upřednostňuji název Body&Mind.

 

JAK TO ZAČALO?

 

Aniž bych plánovala to, stát se instruktorkou tohoto cvičení a otevřít kurz, život to občas vymyslí za nás. Do Prahy na kurz zdravotní tělesné výchovy (Body&Mind) jsem jela hlavně kvůli vedení dětí a naší taneční skupině Zumidance, abych s nimi mohla strečink či flexibilitu dělat správně, a také abych je naučila tančit se správně nastavenou páteří a pomohla jim tak nejen dělat, to co je baví, ale propojit to i s funkčním přístupem k našemu tělu. Lektorský kurz mě však nadchl natolik, že jsem se rozhodla to předat i dospělým, protože je to tak potřebné a opravdu to funguje! Byť žádné velké potíže s páteří nemám, po pár lekcích cítím změnu! Ale nejen v těle, ale i v duši a mysli. Neznám člověka, který by měl správné držení těla, který by neměl odchylku (větší lordózu, kyfózu, skoliózu, plochá záda), to vše nám způsobuje problémy a zátěž v každodenním životě, a právě toto cvičení nabízí pomocnou ruku, jak s tím něco dělat a měnit to, cítit se lépe a prodlužovat funkčnost svého těla! No není to úžasné! Navíc se toto cvičení skvěle doplňuje s lekcemi Zumba fitness, které jsou kondiční, endorfínové a při kterých se spalují kalorie. Při Body&Mind spíše posilujeme, stabilizujeme, ale pozor, taky se zapotíme! Vyžaduje koncentraci, kvalitu provedení, ale také si konečně najdeme čas na hluboký relax a uvolnění. Jsem opravdu vděčná a těším se, až vám budu moct své znalosti a dovenosti předat právě v nově otevřeném kurzu. POZOR! Počet cvičenců je omezen, jelikož se každému z vás chci věnovat také v rámci skupiny individuálně a vést vás ke správnému provedení cviku, aby to mělo ten správný účinek, který očekáváme. Jako skupina budeme postupně zvyšovat úroveň a zátěž, a proto je cvičení formou kurzu a ne otevřených lekcí jako např. Zumba.Těším se na vás! Vaše Nikol.

 

Body&Mind 

"Cvičení, které dává smysl."

 

 

Cvičení, které přišlo do mého života teprve nedávno a pár řádku o něm (no hned dva ne zrovna krátké články :-D ) si můžete přečíst níže.

Tady u nás "na západě" jsme odjakživa oddělovali tělo a mysl (duši). Klasická medicína se vás moc neptá po duševním stavu a pátrá pouze po tělu, ale ty příčiny jak už všichni víme mohou a často jsou někde hlouběji, třeba v mysli, duši a tělo je jen zrcadlí.  A tak se učíme těmto moudrostem od těch, jejíchž tradice a zvyklosti pochází více z východu a jsme nadšení! 

Protože ono to doopravdy funguje, i na nás racionální mozky! :-D

Celý článek si můžete přečíst zde!

Mé pojetí zdravotního cvičení aneb BodyMind

"Můžeš pracovat na svém osobním rozvoji i skrze cvičení"

Po kurzu "Instruktor zdravotní tělesné výchovy" vedené instruktorkou a vystudovanou fyzioterapeutkou Mgr. Michaelou Poláškovou, jsem věděla, že chci také lekce tohoto cvičení doopravdy uskutečnit u nás na vesničce. Je to i její zásluha, že vedla kurz velmi dobře a neopomněla ani pro mne tak blízkou psychologii člověka v návaznosti na cvičení. Srdce mi tepalo radostí. Vlastně ne až po kurzu, už v jeho průběhu jsem nad tím, uspořádat kurz pro ženy a představit ho v plné kráse, uvažovala a po jeho úspěšném ukončení ve vlaku z Prahy jsem si už dávala dohromady to velké JAK.

Celý článek si můžete přečíst zde!